Blog

#

Ćwiczenia intymne. Do dzieła drogie Panie, bo warto!

  • 14 października 2021
  • 0

Nie ma co się wstydzić kobiecości. Trzeba o nią dbać. Ćwiczenia mięśni dna miednicy, są tutaj podstawą! Efekty regularnego treningu naprawdę mogą zaskoczyć.

Przekonały się o tym dwie zaprzyjaźnione ze sobą młode mamy, które po porodzie spotkały się z charakterystycznym dla tego okresu problemem, czyli zmniejszeniem się elastyczności i napięcia mięśni dna miednicy. Niestety poród nie jest łaskawym doświadczeniem dla mięśni Kegla, które w jego trakcie zostają narażone na duże rozciągnięcie. Powrót do kondycji trochę trwa. Jest jednak coś, co może go przyspieszyć, a nawet ją poprawić. O czym jedna z przyjaciółek wiedziała. Doradziła zatem drugiej mamie zakup kulek gejszy, które umożliwiają ćwiczenia intymne. Wystarczy wkładać je do pochwy na około 15 minut dziennie. W tym czasie nie powinno się siedzieć czy leżeć. Trzeba utrzymać ciało w ruchu. Można poćwiczyć fitness albo pójść na spacer.

Kupowanie kulek gejszy? Trudna sprawa!

Zakup kulek okazał się jednak trudniejszy, niż można było się spodziewać. No bo gdzie w ogóle można znaleźć tego typu akcesorium? Najbardziej oczywistym miejscem są sex-shopy, jakby nie było, kulki gejszy są znane również jako kulki rozkoszy. Niestety kulki dostępne w tego rodzaju przybytkach okazały się kiczowate i tandetne. Rozczarowana młoda mama postanowiła zrezygnować z zakupu, ale przy okazji wpadła też na pomysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Słaba jakość ogólnodostępnych kulek dopochwowych pchnęła ją do stworzenia własnej marki akcesoriów intymnych Plum Bum, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów w pełni bezpiecznych dla zdrowia. Oczywiście młoda mama zrobiła to razem se swoją przyjaciółką, tak naprawdę inicjatorką wszystkiego, bo o kulkach dowiedziała się właśnie od niej.

Premiera profesjonalnych kulek do ćwiczenia mięśni Kegla miała miejsce w 2015 roku. Zestaw Plum Bum składa się z dwóch kulek o wielkości 55 g i 85 g. Zrobione są one z certyfikowanego hipoalergicznego sylikonu. Wyglądają ładnie, mają fioletowy kolor i ornament nadający im kształt kobiecego ciała. Bez problemu można nosić je zawsze ze sobą w torebce.

Kontrowersje

Plum Bum wypuszczając taki produkt na rynek, zdawało sobie sprawę z tego, że ćwiczenia intymne są sferą, o której nie dyskutuje się u nas otwarcie. Ojciec jednej z założycielek przestrzegał nawet o możliwości spowodowania skandalu obyczajowego przez upublicznianie tego typu asortyment, a nawet wzbudzenie zainteresowania mafii tego typu gadżetami. Niestety kulki gejszy kojarzone są jedynie z erotycznymi zabawami. O ich prozdrowotnym charakterze mówiło się do tej pory niewiele. Plum Bum postanowiło to zmienić. Ruszyła zatem kampania informacyjna. Firma organizuje spotkania, na których eksperci medyczni i edukatorzy seksualni dzielą się swoją wiedzą na temat mięśni Kegla oraz pozytywnych skutków ich ćwiczenia.

Kobiety nie zdają sobie często sprawy, za ile istotnych funkcji one odpowiadają. Ich kondycja wpływa nie tylko na jakość seksualnych doznań, ale także pozwala uniknąć takich problemów, jak nietrzymanie moczu, pochwicę czy wypadanie organów płciowych. Trening mięśni dna miednicy jest prosty. Zaciskają się one automatycznie na kulkach. Jest on zalecany szczególnie dla kobiet po trzydziestce, a także pań po porodzie oraz tych, które zbliżają się do menopauzy.

O tym, że mięśnie wewnętrzne należy ćwiczyć, tak jak mięśnie zewnętrzne, mówił właśnie doktor Arnold Kegel. Opracował on w latach 40. ubiegłego wieku zestaw ćwiczeń umożliwiających trening mięśni łonowych. Ich umiejscowienie utrudniało cały proces, dlatego Kegel zainteresował się kulkami gejszy, które na dalekim wschodzie były używane do ćwiczeń rejonów intymnych od setek lat. I to nie tylko przez gejsze, ale również przez zwykłe azjatyckie kobiety.

Plum Bum przekonuje zatem, że kulki to mała siłownia intymna, która pozwala dbać o właściwą kondycję mięśni Kegla. Nadal jednak wiele kobiet wstydzi się rozmawiać na ten temat i nie przyznaje się publicznie, że korzysta z kulek gejszy. Plum Bum chce to zmienić. W stanach Zjednoczonych kulki intymne dostępne są bowiem w supermarketach, a we Francji przepisuje je lekarz.

Co prawda, kulki gejszy mogą również dać przyjemność seksualną, czego dowodem jest główne hasło firmy – Oh! My pleasure. – ale nie zmienia to faktu, że mają one przede wszystkim prozdrowotny charakter. Warto zatem zadbać o swoją kobiecość i przestać się w końcu jej wstydzić.

Komentarze (0)