Zdrowie seksualne

#

Czy jesteś zagrożony zaburzeniami erekcji?

 • 13 października 2021
 • 0

Teraz łatwiej jest być trudnym. Dowiedz się, jak poprawić swoją erekcję. Zapytaj swojego lekarza, czy Viagra jest dziś dostępna.

Czy myślisz, że zaburzenia erekcji to stan, który dotyka tylko starszych mężczyzn, kiedy to słyszysz? Chociaż ryzyko ED jest pod wpływem wieku, może również wpływać na mężczyzn w każdym wieku. To może być kłopotliwe i trudne do rozmowy o dysfunkcji seksualnej, zwłaszcza dla mężczyzn w ich prime, ale to wpływa na wiele więcej ludzi, niż mogłoby się wydawać. Nie jesteś jedynym, który doświadcza zaburzeń erekcji.

Chociaż reklamy Viagry przedstawiają białowłosych seniorów, znaczna liczba mężczyzn z AD nie jest nawet blisko szczytu. Według badań opublikowanych przez Journal of Sexual Medicine, jeden na cztery nowe przypadki ED jest zdiagnozowany u mężczyzn poniżej 40 roku życia. Southern Illinois University's Division of Male Infertility sugeruje, że aż 40% mężczyzn w wieku 40 lat i 50% mężczyzn w wieku 50 lat doświadcza dysfunkcji seksualnych.

Co możesz zrobić, aby nie stać się statystą w obliczu zaburzeń erekcji? Rozpoznanie czynników ryzyka dla zaburzeń erekcji i podjęcie kroków w celu skorygowania ich w razie potrzeby jest pierwszym krokiem. Oto główne czynniki ryzyka dla ED.

Sildenafil OnlineZyskaj spokój lub zwrot pieniędzyKup SildenafilZyskaj konsultację

Jakie jest 10 najważniejszych czynników ryzyka ED?

Chociaż możesz wierzyć, że młodość uchroni Cię przed zaburzeniami erekcji (ED), wiek jest tylko jednym z wielu czynników ryzyka. Oto dziesięć najważniejszych czynników ryzyka dla zaburzeń erekcji u mężczyzn:

 • Otyłość
 • Leki
 • Zaburzenia równowagi hormonalnej
 • Problemy medyczne
 • Słabe krążenie
 • Warunki psychologiczne
 • Używanie narkotyków/alkoholu
 • Niezdrowa dieta
 • Używanie tytoniu
 • Styl życia polegający na odosobnieniu

Zaburzenia erekcji wydają się być bardziej powszechne u młodszych mężczyzn. Jednak świadomość na temat czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia ED u mężczyzny jest wciąż niewielka. Badanie przeprowadzone w Polsce wykazało, że prawie 40% mężczyzn leczonych z powodu choroby niedokrwiennej serca nie znało żadnego z sześciu głównych czynników ryzyka wystąpienia zaburzeń erekcji. Jest to ważne, ponieważ wielu czynnikom ryzyka ED można zapobiec, są odwracalne lub oba.

Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby zrozumieć o warunkach i nawyków, które mogą zwiększyć ryzyko rozwoju ED. Jeśli masz objawy ED już, może być odwrócony naturalnie przez dokonanie zdrowych zmian. Weźmy bliżej na dziesięć najlepszych czynników ryzyka.

Otyłość - nadwaga może zwiększyć ryzyko rozwoju zaburzeń erekcji. Prawie 80% mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji mają 25- lub wyższy BMI, według badań. BMI 25-30 zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji 1,5 razy, a BMI powyżej 30 trzy razy.

Leki na receptę mogą mieć wiele skutków ubocznych, w tym zaburzenia erekcji. Leki przeciwdepresyjne, leki na ciśnienie krwi, leki przeciwhistaminowe i leki stosowane w chemioterapii mogą powodować zaburzenia erekcji.

Hormony odgrywają ważną rolę w wielu funkcjach organizmu. Nawet niewielki brak równowagi może wpływać na pożądanie seksualne i zdolność do utrzymania erekcji. Zaburzenia erekcji są głównie spowodowane przez testosteron, ale zaburzenia równowagi hormonów tarczycy lub przysadki mózgowej może również prowadzić do ED.

Problemy medyczne - Problemy z krążeniem (takie jak choroby serca, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i choroby serca) mogą zwiększyć prawdopodobieństwo rozwoju ED. Może to być również spowodowane przez zespół metaboliczny, wysoki poziom cholesterolu i chorobę Parkinsona.

Złe krążenie - jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do ED. Może to być spowodowane przez choroby serca, cukrzycę, niezdrowe nawyki żywieniowe lub uszkodzenie naczyń krwionośnych z powodu cukrzycy. Nie będziesz w stanie osiągnąć lub utrzymać erekcji, jeśli nie masz wystarczającego przepływu krwi do penisa.

Warunki psychologiczne - Intymność i seks są tak samo psychologiczne, jak i fizyczne. Problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak lęk lub depresja mogą mieć negatywny wpływ na Twoją sprawność seksualną. Stres może zwiększyć ryzyko ED, jak to stymuluje produkcję hormonów, takich jak adrenalina, które przekierowują przepływ krwi z penisa do serca.

Używanie narkotyków/alkoholu - mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia ED. Jednak rekreacyjnych narkotyków i alkoholu może również zwiększyć ryzyko. Narkotyki i alkohol mogą powodować ED poprzez zmniejszenie doznań fizycznych i zwiększenie problemów psychologicznych.

Niezdrowa dieta - Amerykanie jedzą dużo przetworzonych węglowodanów, cukrów i niezdrowych tłuszczów. Ten rodzaj diety może nie tylko wpływać na ogólny stan zdrowia, ale może również prowadzić do otyłości i hamować zdrowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Na poziom testosteronu mogą również wpływać substancje chemiczne i sztuczne dodatki znajdujące się w przetworzonej żywności.

Używanie tytoniu - może mieć negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Substancje chemiczne zawarte w papierosach mogą również powodować uszkodzenia wyściółki naczyń krwionośnych, co może prowadzić do słabego krążenia. Według badań opublikowanych w American Journal of Epidemiology, palenie jest głównym czynnikiem ryzyka impotencji u młodych mężczyzn. Rzucenie palenia może przyczynić się do poprawy objawów ED.

Zły Lifestyle - Według CDC, mężczyźni stają się bardziej siedzący tryb życia. Ma to wpływ nie tylko na ich talie. Nieaktywność może prowadzić do otyłości, słabe zdrowie układu krążenia i zwiększone ryzyko innych chorób medycznych, które mogą prowadzić do ED.

Zaburzenia erekcji nie muszą wystąpić, jeśli masz którykolwiek z czynników ryzyka wymienionych powyżej. Po prostu świadomość może pomóc Ci dokonać pozytywnych zmian w stylu życia i nawykach, które zmniejszą Twoje ryzyko. Ta lista może pomóc Ci określić, czy objawy dysfunkcji seksualnych są już obecne. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat dostępnych opcji leczenia i co możesz zrobić, aby odwrócić lub zarządzać stanem.

Zaburzenia erekcji to coś, czego żaden mężczyzna nie chce doświadczyć. Jednakże, jeśli doświadczasz go, nie ignoruj go. To nie odejdzie, chyba że jest coś, co można z tym zrobić. Zaburzenia erekcji nie jest czymś, czego należy się wstydzić. Dostać się na sprawę i dokonać pozytywnych zmian, aby poprawić swoje ED.

Komentarze (0)